Знезалізнення води зі свердловини – Методи та фільтри
Умягчение жесткой воды из скважины.

Знезалізнення води зі свердловини

Очищення води для будинку має включати знезалізнення, якщо концентрація заліза перевищує норму 0,3 мг/л.

Знезалізнення води

Вода зі свердловин і колодязів часто перенасичена залізом. Така вода небезпечна для здоров’я, вона може сприяти захворюванням крові та викликати алергічні реакції. На білизні, випраній у воді з підвищеною концентрацією заліза, залишаються забруднення, на кахлі та сантехніці можуть з’явитися патьоки, які погано видаляються.

Залізиста вода посилює ріст мікроорганізмів і призводить до корозії змішувачів і металевих деталей техніки: чайників, пральних машинок, мультиварок. Крім того, використання такої води може призвести до порушень роботи шлунка, погіршення загального самопочуття, бляклості волосся, пожовтіння шкіри, зубів.

Для того, щоб дізнатися, чи підвищена концентрація заліза у вашій воді, проведіть нескладний тест:

  1. Наберіть води в будь-яку ємність і дайте постояти протягом кількох годин.
  2. Якщо концентрація заліза перевищена, в ємності з’явиться осад рудого кольору, вода набуде жовтуватого кольору і металевого присмаку.
  3. Для очищення такої води необхідний фільтр для залізистої води.

Методи знезалізнення води

У більшості випадків вода містить розчинене залізо, яке утворює осад під час окислення. Цей осад легко видаляється. Таким чином працює більшість систем, спрямованих на знезалізнення води.

Відстоювання – найпростіший метод очищення від надлишку заліза, а також іржі. Воду просто набирають у ємність і залишають відстоятися. Після окислення залізо випадає в осад. Відстоювання – спосіб не надто надійний, незручний і займає багато часу.

Аерація передбачає насичення води киснем, що вступає в реакцію з розчиненим залізом, сірководнем, вуглекислим газом. Після цього залізо осідає пластівцями, а газ вивітрюється. Осад, що залишився, усувається за допомогою іонообмінного або засипного фільтра.

Засипний фільтр – пластиковий корпус зі спеціальною засипкою, яка сприяє окисленню заліза, утворюючи з нього осад. Цей осад затримується у фільтрі.

Іонообмінний фільтр не тільки очищає воду від заліза, а й також здійснює пом’якшення води. Вода проходить крізь іонообмінну смолу, іони заліза, магнію, кальцію заміщуються іонами натрію, вода стає м’якшою і очищається від надлишку заліза і марганцю. Таким чином відбувається комплексне очищення води.

У воді може міститися і нерозчинена форма заліза, яку ще називають колоїдною. Частинки нерозчиненого заліза настільки дрібні, що вони не можуть бути видалені механічним способом і не утворюють осаду. Для видалення з води такого заліза використовується іонообмінна технологія в поєднанні з механічною фільтрацією.

Як вибрати фільтр водоочищення

Для того, щоб вибрати водоочисний фільтр для вашого будинку, потрібно виконати лабораторний аналіз свердловинної води. Крім того, важливо враховувати також глибину свердловини, кількість мешканців і кількість споживання води.

Ми допоможемо вам вибрати оптимальний фільтр для очищення води від заліза і проведемо необхідні аналізи. У нас ви також можете купити змінні картриджі для фільтрів у Києві та Одесі або замовити доставку по Україні.