Іонообмінні смоли для фільтрів для води - Купити в Aquarum

ІОНООБМІННІ СМОЛИ

Іонообмінні смоли - являють собою дрібні кульки гелеподібної текстури, найчастіше жовтого кольору.

Жорсткість води визначається наявністю в ній катіонів магнію і кальцію - солі жорсткості.

Пом'якшувачі води на іонообмінних смолах працюють так:

Проходячи через шар смоли, іони Ca2+ і Mg2+ у жорсткій вихідній воді заміщуються на іони Na. На виході з пом'якшувача вода стає м'якою, оскільки солі жорсткості (Ca2+ і Mg2+) залишилися на поверхні іонообмінної смоли. У процесі використання іонообмінні смоли насичуються іонами кальцію і магнію, що знижує їхню здатність до іонного обміну.

Для відновлення здатності смоли до іонного обміну необхідна регенерація, під час якої проходження насиченого розчину солі NaCl через шар іоннообмінної смоли. Під час регенерації смола віддає в розчин накопичені солі кальцію і магнію, і забирає з розчину солі натрію, переходячи таким чином у початковий робочий стан.

Іонообмінні смоли широко поширені в системах водопідготовки, зазвичай їх використовують у різних галузях, включно з пом'якшенням води, демінералізацією, деіонізацією та видаленням певних забруднювачів.

Призначення і потреба в іонообмінних смолах:

  • Пом'якшення води. Одна з основних сфер застосування іонообмінної смоли це пом'якшення води. Жорстка вода містить велику кількість іонів кальцію і магнію, що може призвести до утворення накипу в трубах і побутових приладах, що істотно впливає на тривалість і якість роботи. Іонообмінні смоли можуть замінити ці іони кальцію та магнію іонами натрію, ефективно "пом'якшуючи" воду та запобігаючи утворенню накипу.
  • Демінералізація і деіонізація. У промислових і лабораторних умовах вода часто потребує додаткового ступеня очищення. Іонообмінні смоли можна використовувати для демінералізації та деіонізації води шляхом видалення різних типів іонів, включно з катіонами (позитивно зарядженими іонами) та аніонами (негативно зарядженими іонами), унаслідок чого виходить надчиста вода.
  • Видалення забруднювальних речовин: іонообмінні смоли також можуть бути підібрані для усунення конкретних забруднювачів, таких як важкі метали, нітрати, сульфати та інші небажані іони. Подібність смоли до певних іонів дає їй змогу вибірково зв'язувати і видаляти ці забруднювачі з води.

Вибір іонообмінних смол:

Під час вибору підходящої іонообмінної смоли для вирішення саме Вашої задачі необхідно враховувати кілька чинників:

  1. Тип іонів: Визначте конкретні іони, які необхідно видалити або замінити. Наприклад, катіонообмінні смоли використовуються для видалення позитивно заряджених іонів, а аніонообмінні смоли використовуються для видалення негативно заряджених іонів.
  2. Витрата та об'єм води. Враховуйте витрату та об'єм води, яку необхідно очистити. Різні типи смол мають різну продуктивність і швидкість потоку. Деякі смоли можуть витримувати більш високі швидкості потоку, але можуть мати нижчу іонообмінну здатність, в той час як інші краще підходять для більш низьких швидкостей потоку, але з більш високою іонообмінною здатністю.
  3. Процес регенерації: Іонообмінні смоли мають кінцеву ємність, перш ніж вони наситяться іонами. Регенерація включає видалення захоплених іонів і відновлення ємності смоли. Розуміння вимог до регенерації та пов'язаних із цим витрат має вирішальне значення.
  4. Робочі умови: Враховуйте робочі умови, такі як температура, pH і тиск. Деякі смоли можуть працювати краще в певних умовах.
  5. Вартість і стійкість: враховуйте первісну вартість смоли, а також поточні витрати, пов'язані із заміною смоли, регенерувальними хімікатами та утилізацією. Крім того, враховуйте вплив на навколишнє середовище і стійкість обраної смоли.

Таким чином, іонообмінні смоли відіграють вирішальну роль в очищенні води, видаляючи іони жорсткості з води для досягнення бажаної якості. Вибір відповідної смоли залежить від цілей очищення, витрати води, процесу регенерації, хімічної сумісності, умов експлуатації та міркувань вартості. Консультація з фахівцями компанії Аquarum можуть допомогти забезпечити найкращий вибір для вашого конкретного застосування.

Чому воду необхідно очищати?
01
Неочищена вода небезпечна для здоров'я

У неочищеній водопровідній воді містяться в різних кількостях механічні домішки, метали, бактерії, пестициди, хімікати, які накопичуються в організмі та здатні спричиняти різні захворювання.

02
Усунення неприємних смаку та запаху

Очищення води допомагає позбутися неприємних присмаків і запаху, які з'являються внаслідок зростання концентрації неорганічних і органічних речовин у складі такої води.

03
Збільшення терміну служби побутових приладів

Жорстка вода призводить до накопичення накипу на нагрівальних поверхнях електроприладів, отже, знижується їхня теплопровідність. Це прискорює вихід техніки з ладу та збільшує витрати на електроенергію.

04
Чиста вода забезпечує здорове життя

Відомо, що споживання чистої води вкрай важливе для підтримання здоров'я. Тому очищена вода просто необхідна людині, щоб уберегтися від безлічі хвороб, продовжити активне життя без лікарів і таблеток.

чому нам довіряють
Власне
виробництво
Власні відділ проєктування, виробництво, сервісна служба і склади в Одесі та Києві.
Готові та індивідуальні
рішення
Готові та індивідуальні рішення для різних цілей використання і типів приміщень.
Великий
досвід роботи
Досвід роботи, що дає змогу підбирати найефективніші рішення для кожного клієнта.
Швидка поставка
і монтаж
Швидкі постачання та монтаж будь-якого водопідготовчого обладнання, зокрема індивідуальних рішень.
Схема роботи
Заявка
Зв'яжіться з нами за телефоном, або залиште заявку на сайті.
Аналіз води
Ми беремо пробу води і проводимо аналіз її хімічного і фізичного складу.
Проект
Підбираємо очисне обладнання виходячи з отриманих даних у результаті аналізу.
Монтаж
Доставляємо обладнання для очищення, проводимо його монтаж і пуско-налагоджувальні роботи.
Контроль якості
Ми гарантуємо якість і стабільну роботу встановленого обладнання.
Результат
Ви із задоволенням користуєтеся чистою, безпечною для здоров'я, м'якою і прозорою водою.
підібрати обладнання
Ви можете зв'язатися з нами:
Одеса
Адміральський проспект 33а
Київ
вул. Каховська 60
Наш e-mail:
Залиште заявку
І наш менеджер зв'яжеться з Вами в будь-який зручний для вас час