Знезалізнення води
Залізо у воді може бути присутнім у певній нормі. Перевищення цієї норми веде до небезпечних для здоров'я наслідків, якщо не встановити ефективний питний фільтр знезалізнення води. Так, очищення води має включати знезалізнення, якщо концентрація заліза перевищує норму 0,3 мг/л. Рівень концентрації заліза визначається в результаті хімічного аналізу складу води.
Щоб у домашніх умовах перевірити воду на наявність заліза в ній, проведіть нескладний тест. Наберіть води в будь-яку ємність і дайте постояти протягом кількох годин. Якщо концентрація заліза перевищена, у ємності з'явиться осад рудого кольору, вода набуде жовтуватого кольору і металевого присмаку.
ФІЛЬТРИ ЗНЕЗАЛІЗНЕННЯ ВОДИ
Проте, залізиста вода є проблемою, яку можна розв'язати простим шляхом - купівлею та встановленням фільтра від заліза у воді. Вони ефективно справляються з різним ступенем забруднення води залізом, працюють автоматично, мають низькі експлуатаційні витрати. Конструкція установки складається з балона з фільтрувальним завантаженням і керуючої автоматики.
ЯК ВИБРАТИ ФІЛЬТР ВОДООЧИЩЕННЯ
Для того, щоб вибрати водоочисний фільтр для вашого будинку, потрібно виконати лабораторний аналіз свердловинної води. Крім того, важливо враховувати також глибину свердловини, кількість мешканців і кількість споживання води.
Ми допоможемо вам вибрати оптимальний фільтр для очищення води від заліза і проведемо необхідні аналізи. У нас ви також можете купити змінні картриджі для фільтрів у Києві та Одесі або замовити доставку по Україні.
Наслідки використання залізистої води
Найпоширеніша ситуація, коли вода містить надмірну кількість заліза, це вода з власних свердловин у приватних будинках і котеджах. У таких випадках встановлення фільтра для знезалізнення просто необхідне. Наслідками використання в житті такої води є:
- проблеми зі здоров'ям, а саме провокується цукровий діабет через перевантаження на печінку та неможливість вивільнення глюкози, порушення метаболізму, постійні болі в суглобах;
- прискорений знос побутових приладів (чайників, пральних машин, мультиварок) і труб унаслідок корозії;
- на смак така вода має присмак заліза, неприємний запах, жовтуватий або коричнюватий колір, як результат - не тільки вода для пиття, а й їжа стає несмачною;
- прання у воді з підвищеною кількістю заліза призводить до появи плям на одязі іржавого кольору.
Промислові знезалізнювачі води
Якщо властивості продукції безпосередньо залежать від складу використовуваної в технологічних процесах води, Aquarum рекомендує купити промисловий знезалізнювач води і мінімізувати ризик зниження товарної якості.
Чому потрібно знезалізнювати воду
У водопровідній і свердловинній воді містяться солі та оксиди заліза. Вони негативно впливають на характеристики рідини. Залізнену вище норми воду не можна використовувати:
- для переробки сільськогосподарської продукції;
- на підприємствах харчової промисловості;
- у фармакологічних лабораторіях і виробництвах;
- при виробництві лікеро-горілчаних, газованих, прохолодних, сокових напоїв.
Якщо залізиста вода використовується в охолоджувальних системах, у роботі високоточного устаткування, енергетичних агрегатів, вона засмічує труби і вузли, виводячи їх з ладу.
Надлишок солей і оксидів заліза визначається візуально. Досить набрати води в бак. Уже за добу на дні ємності утворюється рудуватий осад, який із кожним днем стає все товщим і темнішим. Ще краще - зробити лабораторні аналізи проб використовуваної у виробництві води.
З чого складається знезалізнювач
Концентрацію металу у воді підвищують неорганічні солі залізистої кислоти, комплексні сполуки, у складі яких є Fe, залізобактерії, що окислюють двовалентний Fe+.
Промислові установки для знезалізнення складаються з декількох фільтрів, які виконують до п'яти етапів очищення:
- Груба - засипка з кварцового піску затримує великі частки, органічні залишки, слиз.
- Безреагентна - перетворює форму Fe2+ на форму Fe3+ і осаджує сполуки.
- Реагентна - проводить обробку окислювачами KMnO4 і NaClO, що витягують Fe зі складних хімічних складів.
- Тонка - вловлює мікроби, бактерії, віруси.
- Ультрафіолетова - усуває умови для життя патогенної мікрофлори.
Крім заліза такі станції фільтрують солі марганцю, сірководень, інші розчинені гази.
З метою забезпечення підприємства водою високої якості, збереження робочого обладнання, поліпшення побутових умов персоналу замовляйте промислові знезалізнювачі води в компанії Aquarum!
виробництво
рішення
досвід роботи
і монтаж
У неочищеній водопровідній воді містяться в різних кількостях механічні домішки, метали, бактерії, пестициди, хімікати, які накопичуються в організмі та здатні спричиняти різні захворювання.
Очищення води допомагає позбутися неприємних присмаків і запаху, які з'являються внаслідок зростання концентрації неорганічних і органічних речовин у складі такої води.
Жорстка вода призводить до накопичення накипу на нагрівальних поверхнях електроприладів, отже, знижується їхня теплопровідність. Це прискорює вихід техніки з ладу та збільшує витрати на електроенергію.
Відомо, що споживання чистої води вкрай важливе для підтримання здоров'я. Тому очищена вода просто необхідна людині, щоб уберегтися від безлічі хвороб, продовжити активне життя без лікарів і таблеток.