Як працює зворотний осмос - Принцип роботи системи в деталях
Как работает обратный осмос?

Як працює зворотний осмос?

Система очищення води зворотний осмос являє собою комплекс фільтрів і мембран. Проходячи через систему, вода поступово позбавляється від органічних і механічних домішок, хімічних сполук. Зворотний осмос без кип’ятіння звільняє воду від патогенної мікрофлори, вапняного осаду, смаків і запахів. На виході виходить питна вода, за складом порівнянна з дистильованою.

Що таке зворотний осмос

Прямий осмос – фізичний процес у рідких і газоподібних середовищах, спрямований на досягнення однорідної щільності та концентрації. Наприклад, якщо в одну ємність помістити прісну і морську воду, розділивши їх щільною тканиною, через деякий час вода в обох частинах ємності стане однаково солонуватою.

Зворотний осмос – штучно запущений процес, спрямований на протилежний результат. Він виділяє з розчину солі. Це опріснення найвищої якості.

У розчині молекули H2O мають найменший розмір – 0,0003 мкм. Молекули солей більші, кожну з них оточує відразу кілька молекул води. Бактерії стафілокока та кишкової палички мають розмір 1 мкм. Вірус гепатиту – 0,003 мкм.

Технология обратного осмоса.

 

Система очищення води зворотний осмос включає 5 ступенів очищення:

 1. Картридж із фільтром грубого механічного очищення.
 2. Картридж із вугільним фільтром.
 3. Картридж із фільтром тонкого механічного очищення з коміркою 1 мкм.
 4. Осмотична мембрана з коміркою Ø 0,001 мкм.
 5. Вугільний постфільтр для поліпшення органолептичних властивостей води.

Принцип роботи зворотного осмосу

 • Вода з водопроводу або насоса під тиском від 3 Атм подається в перший картридж. Тут затримується пісок, органічні частинки, іржа.
 • У картриджі з гранулами активованого вугілля абсорбуються хлорорганічні елементи, сторонні смаки і запахи.
 • Третій картридж із брикетованим вугіллям затримує високомолекулярні органічні сполуки, збирає мікроскопічну суспензію.
 • Осмотична мембрана затримує 99% молекул хімічних сполук і мікроорганізмів.
 • П’ята сходинка абсорбує смаки і запахи, що пройшли всі бар’єри.
 • За бажання встановлюється додаткова опція – пристрій мінералізації, що збагачує очищену воду необхідними для організму мінеральними речовинами.

Пристрій усіх установок подібний. Промисловий осмос відрізняється від побутового продуктивністю. Так домашня система очищає 5-20 л/год. Промислове обладнання справляється з об’ємом до 50 000 л/добу. Крім того, воно забезпечується потужними насосами, датчиками, електронними блоками управління.

 

Переваги зворотного осмосу

 • Найвища якість очищення порівняно з іншими фільтрами. Споживач отримує воду без кольору, запаху, присмаку.
 • Універсальна система справляється з водою з будь-якого джерела з будь-яким складом: вапняним, солоним, біологічно небезпечним, забрудненим
 • промисловістю. Результат завжди однаковий.
 • Просте обслуговування – заміна картриджів у міру їхнього засмічення. Промисловий осмос вимагає більш частого обслуговування, ніж домашній.
 • Екологічність – у системі не застосовуються хімікати.
 • Компактність – встановлюється у квартирах, приватних будинках, громадських будівлях.
 • Гарантована безпека – воду можна пити відразу, без кип’ятіння.

Порада

Вода є для нашого організму основним постачальником мінеральних речовин. Якщо постійно пити очищену осмосом майже дистильовану воду, м’язи й кістки недоотримують потрібні “цеглинки”. Рекомендується встановити на виході з установки зворотного осмосу мінералізатор або регулярно вживати бутильовану мінеральну воду.