Система очищення води зворотний осмос являє собою комплекс фільтрів і мембран. Проходячи через систему, вода поступово позбавляється від органічних і механічних домішок, хімічних сполук. Зворотний осмос без кип’ятіння звільняє воду від патогенної мікрофлори, вапняного осаду, смаків і запахів. На виході виходить питна вода, за складом порівнянна з дистильованою.
Що таке зворотний осмос
Прямий осмос – фізичний процес у рідких і газоподібних середовищах, спрямований на досягнення однорідної щільності та концентрації. Наприклад, якщо в одну ємність помістити прісну і морську воду, розділивши їх щільною тканиною, через деякий час вода в обох частинах ємності стане однаково солонуватою.
Зворотний осмос – штучно запущений процес, спрямований на протилежний результат. Він виділяє з розчину солі. Це опріснення найвищої якості.
У розчині молекули H2O мають найменший розмір – 0,0003 мкм. Молекули солей більші, кожну з них оточує відразу кілька молекул води. Бактерії стафілокока та кишкової палички мають розмір 1 мкм. Вірус гепатиту – 0,003 мкм.
Система очищення води зворотний осмос включає 5 ступенів очищення:
- Картридж із фільтром грубого механічного очищення.
- Картридж із вугільним фільтром.
- Картридж із фільтром тонкого механічного очищення з коміркою 1 мкм.
- Осмотична мембрана з коміркою Ø 0,001 мкм.
- Вугільний постфільтр для поліпшення органолептичних властивостей води.
Принцип роботи зворотного осмосу
- Вода з водопроводу або насоса під тиском від 3 Атм подається в перший картридж. Тут затримується пісок, органічні частинки, іржа.
- У картриджі з гранулами активованого вугілля абсорбуються хлорорганічні елементи, сторонні смаки і запахи.
- Третій картридж із брикетованим вугіллям затримує високомолекулярні органічні сполуки, збирає мікроскопічну суспензію.
- Осмотична мембрана затримує 99% молекул хімічних сполук і мікроорганізмів.
- П’ята сходинка абсорбує смаки і запахи, що пройшли всі бар’єри.
- За бажання встановлюється додаткова опція – пристрій мінералізації, що збагачує очищену воду необхідними для організму мінеральними речовинами.
Пристрій усіх установок подібний. Промисловий осмос відрізняється від побутового продуктивністю. Так домашня система очищає 5-20 л/год. Промислове обладнання справляється з об’ємом до 50 000 л/добу. Крім того, воно забезпечується потужними насосами, датчиками, електронними блоками управління.
Переваги зворотного осмосу
- Найвища якість очищення порівняно з іншими фільтрами. Споживач отримує воду без кольору, запаху, присмаку.
- Універсальна система справляється з водою з будь-якого джерела з будь-яким складом: вапняним, солоним, біологічно небезпечним, забрудненим
- промисловістю. Результат завжди однаковий.
- Просте обслуговування – заміна картриджів у міру їхнього засмічення. Промисловий осмос вимагає більш частого обслуговування, ніж домашній.
- Екологічність – у системі не застосовуються хімікати.
- Компактність – встановлюється у квартирах, приватних будинках, громадських будівлях.
- Гарантована безпека – воду можна пити відразу, без кип’ятіння.
Порада
Вода є для нашого організму основним постачальником мінеральних речовин. Якщо постійно пити очищену осмосом майже дистильовану воду, м’язи й кістки недоотримують потрібні “цеглинки”. Рекомендується встановити на виході з установки зворотного осмосу мінералізатор або регулярно вживати бутильовану мінеральну воду.