Найчастіше користувачі котлів не здогадуються про те, що можуть істотно скоротити витрати, зробивши роботу котла більш економічною. Причиною неекономічної роботи котла в багатьох випадках стає недостатнє очищення живильної води.
Крім того, рекомендації виробників і технічні вимоги передбачають якісну водопідготовку для котлів. Відсутність очисного обладнання або його низька якість веде до великого ризику виходу котлів з ладу.
ПЕРЕВАГИ ВИКОРИСТАННЯ ПІДГОТОВЛЕНОЇ ВОДИ
Використання підготовленої води має такі переваги:
- на теплопровідних поверхнях не накопичуються відкладення;
- забезпечується захист системи від корозії;
- котел працює безперебійно, якість пари відповідає її призначенню, втрати через відкладення зведені до мінімуму.
Перераховані вище фактори забезпечують високу економічність котельного обладнання за рахунок більш низької витрати енергії, мінімізації витрат на ремонт, зниження зносу матеріалів.
Хоча невідповідність очищення води котельні вимогам або її повна відсутність не є єдиною причиною поломки котельного обладнання, купівля установки водоочищення є значно вигіднішою, ніж усунення завданих у разі аварії збитків. А ризик аварії в разі використання непідготовленої води досить високий.
НЕБЕЗПЕКА ВІДКЛАДЕНЬ У КОТЛІ
Накопичення відкладень у котлі та в нагрівальній системі призводить до несприятливих наслідків:
- погіршення теплопродуктивності та теплопередачі;
- виникнення тріщин унаслідок перегріву певних ділянок;
- виникнення шуму;
- підвищення опору потоку внаслідок зменшення робочого перерізу труб.
Для запобігання накопиченню відкладень необхідне якісне очищення води котла, яке забезпечить:
- пом'якшення води за допомогою іонного обміну;
- знесолення за допомогою зворотного осмосу;
- видалення механічних домішок сітчастими фільтрами зі зворотним промиванням;
- видалення заліза і марганцю фільтрами з каталітичним завантаженням.
ЯК БОРОТИСЯ З КОРОЗІЄЮ
Оскільки елементи опалювальної системи зроблені з металу, вони схильні до корозії. Стійкість металу до корозії залежить від захисного шару оксидів на його поверхні. Руйнуванню захисного шару можуть сприяти хімічні та фізичні чинники, такі як діапазон pH і наявність зайвого кисню в системі.
Щоб мінімізувати корозію, слід дотримуватися таких рекомендацій з водопідготовки:
- використання інгібіторів корозії;
- застосування засобів, що зв'язують кисень;
- корекція рівня pH за допомогою реагентів
У неочищеній водопровідній воді містяться в різних кількостях механічні домішки, метали, бактерії, пестициди, хімікати, які накопичуються в організмі та здатні спричиняти різні захворювання.
Очищення води допомагає позбутися неприємних присмаків і запаху, які з'являються внаслідок зростання концентрації неорганічних і органічних речовин у складі такої води.
Жорстка вода призводить до накопичення накипу на нагрівальних поверхнях електроприладів, отже, знижується їхня теплопровідність. Це прискорює вихід техніки з ладу та збільшує витрати на електроенергію.
Відомо, що споживання чистої води вкрай важливе для підтримання здоров'я. Тому очищена вода просто необхідна людині, щоб уберегтися від безлічі хвороб, продовжити активне життя без лікарів і таблеток.
ВОДОПІДГОТОВКА ДЛЯ ПАРОВИХ КОТЛІВ
На роботу парового котла значною мірою впливає хімічний склад води. Водопідготовка для парових котлів потребує залучення спеціалістів, які мають необхідні знання та навички.
Вимоги до якості води для котельних систем установлено на рівні, на якому котел працює безпечно й ефективно, тоді як імовірність накопичення відкладень і утворення корозії зведено до мінімуму.
Однак орієнтуватися краще не на вимоги наглядових органів, а на рекомендації виробника, більш жорсткі та націлені на максимально ефективну і тривалу експлуатацію.
Під час проектування хімводопідготовки для парових котлів важливо враховувати карбонатну жорсткість вихідної води і частку конденсату в живильній воді. Щоб забезпечити відповідність води вимогам, необхідний контроль зв'язаної вуглекислоти і жорсткості.
У разі, якщо карбонатна жорсткість висока, досягти необхідного максимального значення зв'язаної вуглекислоти за допомогою пом'якшення методом іонного обміну можливо тільки за високого рівня повернення конденсату. За низького рівня повернення конденсату знадобиться встановлення системи зворотного осмосу.
Хімводопідготовка для парового котла зазвичай містить установку зворотного осмосу, установку пом'якшення води, контрольні прилади та реагенти. Для підбору обладнання краще звернутися до фахівців.
ВОДОПІДГОТОВКА ДЛЯ ВОДОГРІЙНИХ КОТЛІВ
Для того, щоб забезпечити тривалу експлуатацію водогрійного котла й автоматичне підживлення системи, необхідно подумати про обладнання водопідготовки ще на етапі проектування.
Для розрахунку системи водопідготовки для котелень потрібно враховувати такі чинники:
- жорсткість води;
- вміст нафтопродуктів, заліза, розчиненого кисню;
- рівень pH;
- максимальна годинна витрата води;
- потужність котла і його тепловий режим.
Вимоги до води, що подається в котел, можуть різнитися залежно від потужності котла, системи теплопостачання та призначення води.
Очищення води газового котла складається з механічного очищення, за необхідності знезалізнення, пом'якшення, дозування реагентів, спрямованих на досягнення необхідного рівня pH і кисню, вимірювальних приладів.
У компанії "Акварум" можна купити фільтри очищення води газових котлів, а також обладнання для очищення води котлів опалення. Придбати обладнання можна в Києві та в Одесі або ж замовити доставку по Україні. У наших фахівців ви також можете отримати консультацію з будь-якого питання, що стосується водопідготовки котельних установок.
виробництво
рішення
досвід роботи
і монтаж