Пом’якшення води в домашніх умовах - Aquarum

Пом’якшення води в домашніх умовах

Багато хто з нас задається питанням про те, а чи треба відстоювати воду з під крана і на скільки цей метод допомагає очистити воду. Якщо брати за приклад холодну артезіанську воду з вапняних шарів, то вона дуже жорстка і містить багато кальцію. У процесі відстоювання при кімнатній температурі, сіль випадає і осідає на стінки. Так утворюється накип і без кип’ятіння. За такого методу ми можемо видалити деяку кількість солей і трохи пом’якшити воду. Вважати, що щось випаде і відбудеться стовідсоткове самоочищення води, не варто. Важкі метали також мають солі, які добре розчиняються у воді і самі по собі вони не випадуть. Під час відстоювання водопровідної води хлор здатен “вивітрюватися” в атмосферу. Якою водою поливати рослини? Яку воду заливати в акваріум? – відстояною. На практиці видно, що коли вода відстоялася, вона може втратити щось шкідливе.

Як очистити воду в домашніх умовах?

Існує думка про користь срібла в очищенні води. Срібло – один із видів важких металів, який у невеликій кількості розчиняється у воді. Іони срібла, маючи бактерицидну дію, здатні вбивати шкідливі бактерії, тим самим роблячи воду придатною для пиття.

Щоб не використовувати хлор, іноді застосовують іони срібла для очищення басейнів. Але існує й інший бік медалі. Іони срібла можуть негативно впливати на живу клітину. У науці існує факт, що іони срібла мають бактерицидну властивість, але для питної води це не ідеальний варіант.

Якщо, скажімо, покласти в банку з водою срібну ложку, або навіть десять ложок, у розчин надійде дуже мало срібла через те, що срібло, як метал, погано розчинне у воді. Загалом може бути досягнутий мінімальний корисний ефект.
Виміряти якість води можна за допомогою TDS метра. Як приготувати калібрувальний розчин для TDS метра ми писали раніше.

Жорстка і м’яка вода

Вважалося, що найкраща м’яка вода – це вода з атмосферних опадів у вигляді дощу і снігу. Але оскільки ми живемо в індустріальну епоху, вода в наші дні зазнала сильного забруднення. Жорстка вода містить у собі такі елементи, як магній, залізо, вапно, солі кальцію. Усе це згубно впливає на шкіру людини і побутові прилади, такі як посудомийні та пральні машини. Для останніх зараз стали з’являтися так звані фільтри для пральних машин.

Отже, як же пом’якшити водопровідну воду в домашніх умовах не застосовуючи побутові пом’якшувачі води?

  • Кип’ятіння. Щоб пом’якшити воду, потрібно прокип’ятити її протягом 45-60 хвилин. Потім воду охолоджують і дають їй відстоятися протягом кількох годин, щоб випав осад, про який ми писали вище. Цей метод видаляє тільки деякі карбонати, надаючи їй деякої м’якості, але не видаляє активні сполуки кальцію, магнію і заліза.
  • Пом’якшення води лугами. У ролі лугу виступатиме бура, питна сода, нашатирний спирт, поташ тощо. З перерахованого вище найпоширенішою є столова харчова сода. Її необхідно додавати в пропорції чверть чайної ложки на одну склянку води.
  • Пом’якшення води мигдальними висівками. Мигдальні висівки отримують із насіння солодкого мигдалю. З пресованої мигдалевої олії залишаються макухи, що являють собою товсті плити або кола. Згодом їх перемелюють на млині для отримання не надто тонкого порошку, який використовують, також, для косметичних цілей і пом’якшення води. Рецепт доволі простий: 1 столова ложка на 1 склянку води.

Існує ще багато способів пом’якшити воду в домашніх умовах, як-от: пом’якшення за допомогою мила, за допомогою соків і розсолу та інші. Усі ці методи не пом’якшать воду на сто відсотків. Тому ми рекомендуємо використовувати професійні побутові пом’якшувачі води. Виглядають вони як невелика урна або балон, який легко впишеться в інтер’єр вашого житла. Ознайомитися з асортиментом пом’якшувачів, таких як Ecowater, Galaxy, TapWorks, Waterboss, Kinetico, Jurby, WSA, можна на сайті компанії Акварум. Ці установки зарекомендували себе як професійні помічники в боротьбі з жорсткою водою.