Чи потрібно робити аналіз водопровідної води? - Aquarum
Стоит ли делать анализ воды?

Чи потрібно робити аналіз водопровідної води?

Багато хто напевно бачив у закордонних фільмах, як якийсь герой, щоб втамувати спрагу, просто наливає собі склянку водопровідної води. Чи можна вживати водопровідну воду в побуті і як питну? Щоб дізнатися якість такої води і потрібен її хімічний аналіз.
Іноді після прийнятого душу вся шкіра свербить, а волосся стає страшенно сухим – тоді стає зрозуміло, що інфоксводоканал Одеси підбавив зайву порцію хлорки у водопровідну воду.

Не кажучи вже про накип у чайнику, пральній і посудомийній машинах.

То чи варто робити аналіз водопровідної води?

Для себе одразу варто зазначити, що питна і водопровідна вода – два різні поняття. У наказі МОЗ України від 12 травня 2010 року №400 “Про затвердження державних санітарних норм і правил гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною” написано:
У водопровідній питній воді визначаються:

    1. хлороформ – если питьевая вода из поверхностных водоисточников;
    2. хлор остаточный свободный и связанный, озон, полиакриламид – в случае применения в процессе водоподготовки соответствующих реагентов;
    3. формальдегид – в случае озонирования воды в процессе водоподготовки;
    4. диоксид хлора и хлориты – в случае обработки воды диоксидом хлора в процессе водоподготовки.

Для довідки: хлор – найсильніший канцероген, формальдегід – це та рідина, в якій людські трупи плавають в анатомічному музеї, щоб запобігти їхньому передчасному розкладанню, поліакриламід – може бути нейротоксичним і викликати легке подразнення слизових.
Поставте собі ще запитання: як давно Ви міняли водопровідні туби? Припустимо, нещодавно. А ваші сусіди? А ЖЕК/ ОСББ? Що принесе водопровідна вода з цих труб у ваш будинок?
На сайті інфоксводоканалу завжди можна подивитися показники якості питної води
водопровідної мережі, і вони відповідають ДСанПіН 2.2.4-171-10 “Гігієнічні вимоги до води
питної, призначеної для споживання людиною”. Однак забір води для аналізу проводять не у вашій квартирі, а на водонапірних станціях. Якими якостями володітиме вода у вашому чайнику, залишається здогадуватися. Або зробити аналіз води самостійно.
Нагляд за водопостачанням є “безперервною критичною медико-санітарною оцінкою та аналізом безпеки і прийнятності водопостачання” (ВООЗ, 1976 р.).Guidelines for drinking- water quality, WHO, 2011
Чи має інфоксводоканал сертифікат ISO? Чи підлягають результати аналізу води міжнародним стандартам? Щоб не залишатися в невіданні, слід виконати аналіз своєї водопровідної води. Адже навіть у вас і вашого сусіда по сходовому майданчику можуть виявитися різні результати.
Доктор МН ©